Uživatel

Jméno:
Heslo:

Registrace

Košík:

prázdný

Sledování Zásilek PPL

Pokud jste si u nás objednali zboží, je zde možnost zjistit kde se nachází.

Zadejte číslo balíku:

Provozovatel

AZ - Svářecí Technika s.r.o.
Miličova 518
676 02 Moravské Budějovice

IČO: 28341210
DIČ: CZ28341210

Tel.: 739 011 961

E-mail
HOT-LINE

Provozovna:
AZ - Svářecí Technika s.r.o.
Miličova 518
676 02 Moravské BudějoviceNovinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Partneři


MEDVED CZ

Regály

Podle jakých kritérií správně vybrat vhodný kompresor ?

Výběr kompresorové stanice 

Základními parametry při výběru vhodného kompresoru jsou jak množství odebíraného vzduchu spotřebičem (pneumatické nářadí, stříkací pistole, pracovní pneumatické válce strojů aj.), tak pracovní tlak, při kterém spotřebič optimálně pracuje. Dalším důležitým faktorem je provozní náročnost, jinými slovy doba, po kterou bude kompresor v provozu. Může se jednat o příležitostnou, přerušovanou nebo dlouhodobou činnost.

Obecná pravidla pro výběr vhodného kompresoru

1) Základní výpočty

Odhad, popř. výpočet celkové uvažované spotřeby vzduchu pneumatických spotřebičů při maximálním odběru za 1 minutu při požadovaném pracovním tlaku. Tato hodnota by neměla přesáhnout tzv. efektivní dodávané množství vzduchu. Tento parametr je možno přibližně odvodit z udávaného nasávaného množství vzduchu kompresorem. Pro rychloběžné kompresory s otáčkami 2850 1/min činí přibližně 60 % a pro pomaloběžné dvou pístové kompresory je to zhruba 80 % z uvedené hodnoty.

2) Pracovní tlak

Požadavek maximálního pracovního tlaku spotřebiče. Je třeba zkontrolovat, zda tento parametr odpovídá spínacímu tlaku vybraného typu kompresoru (spínací tlak je zpravidla o 2 bary nižší než je udávaný maximální tlak - jedná se o vypínací tlak kompresoru.

3) Provozní náročnost

Stanovení kategorie provozní náročnosti, což znamená, zda se jedná o odběr vzduchu přerušovaný nebo nepřerušovaný. Pro dlouhodobý velký odběr vzduchu lze jednoznačně doporučit energeticky úsporné šroubové kompresory. Tento požadavek je možno řešit i pomaloběžným pístovým kompresorem s dostatečně dimenzovaným výkonem a vzdušníkem, jehož zásoba vzduchu by omezila počet spínání kompresorové stanice. Ideální doba provozu kompresoru by se měla pohybovat kolem jedné třetiny časového intervalu, tj. pro ilustraci cca 20 min z intervalu 1 hodiny. Pro přerušovaný nebo nepravidelný odběr vzduchu doporučujeme pístové kompresory pomaloběžné nebo rychloběžné s ohledem na charakter provozu.

4) Výběr místa

Místo pro instalaci kompresoru musí být dobře vybráno z hlediska dostatku vzduchu pro chlazení jednotky, teploty okolí, čistoty nasávaného vzduchu kompresorem, přístupu pro údržbu a v neposlední řadě s ohledem na hlučnost a kritéria hygieny práce.

© 2020 AZ - Svářecí Technika s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.